eTrex
 
GPS eTrex to jeden z najmniejszych i najlżejszych odbiorników na świecie. Spośród innych urządzeń wyróżnia go niebanalna stylistyka obudowy.

Urządzenie zostało zaprojektowane do obsługi lewą ręką - wszystkie przyciski rozmieszczone zostały po bokach obudowy. Podczas operacji klawiaturą użytkownik nigdy nie zasłania sobie widoku na wyświetlacz. Niewielka waga urządzenia (tylko 150g!) sprawia, że odbiornik nie jest dodatkowym balastem podczas wędrówki, a dzięki niewielkim wymiarom doskonale mieści się praktycznie w każdej kieszeni.
eTrex jest odbiornikiem GPS przeznaczonym głównie dla celów turystycznych. W swojej pamięci może zachować pozycje aż 500 waypointów. Każdy z takich punktów może później służyć do nawigacji - odbiornik wskaże wówczas odległość, kierunek, a także czas podróży do wybranego celu podróży. Możliwe jest również zbudowanie trasy, tzn. sekwencji punktów wg których użytkownik zamierza odbyć podróż. Urządzenie podpowiada wówczas w którą stronę należy się udać, aby trafić punkt po punkcie do celu podróży. Kiedy posiadacz GPS przemieszcza się, eTrex zapamiętuje przebytą podróż jako ślad. Pozwala to na późniejsze prześledzenie przebytej drogi, a także powrót do miejsca początkowego, dokładnie tą samą trasą. W pamięci urządzenia zapisać można do 10 takich śladów.

Oprócz tych danych nawigacyjnych eTrex wskaże również prędkość z jaką aktualnie się przemieszcza, maksymalną zarejestrowaną prędkość, pozycję geograficzną w formie cyfrowej, dokładny czas, przebytą odległość, czasy wschodu i zachodu słońca oraz księżyca, wysokość nad poziomem morza, itp. eTrex posiada również funkcję przydatną m.in. dla wędkarzy: określa najlepsze pory połowów i polowań dla dowolnej daty i lokalizacji.

Odbiornik ten posiada także złącze do współpracy z komputerem. Korzystając z odpowiedniego oprogramowania możliwe jest zarządzanie zbieranymi w urządzeniu danymi, ich dwukierunkowy transfer, czy archiwizacja na dysku komputera. Oprócz tego możliwe jest również wykorzystanie oprogramowania mapowego - wówczas dostarczane przez eTrex dane prezentowane są na ekranie monitora na podkładzie mapy. Korzystając np. z połączenia eTrex z laptopem można zbudować własny system nawigacyjny do wykorzystania w samochodzie, czy na jachcie.

Urządzenie zasilane jest z 2 baterii alkalicznych AA, bądź z wykorzystaniem oryginalnego przewodu zasilającego z gniazda zapalniczki (nie dostarczany w komplecie). Wyświetlacz urządzenia posiada podświetlenie oraz regulację kontrastu, aby prezentowane na nim dane były zawsze czytelne. Do obsługi eTrex przeznaczone jest tylko 6 klawiszy, które dzięki bardzo dobremu systemowi operacyjnemu urządzenia, są do tego celu zupełnie wystarczające. eTrex wyposażony został w polską wersję językową systemu operacyjnego, dzięki czemu jego obsługa jest wyjątkowo prosta.

Pakiet standardowy zawiera: odbiornik, pasek na rękę, instrukcję obsługi (angielską i polską) oraz informator podręczny (angielski).

 Leaflet

Funkcje nawigacyjne
 • Moduł GPS: 12 kanałów równoległych, przygotowany do pracy z DGPS, nie obsługuje WAAS/EGNOS
 • Waypointy: 500 z ikoną i nazwą
 • Zapis tras przebytych: zapis automatyczny do 1536 punktów - możliwość zapamiętania do 10 takich tras
 • Trasy: 1 odwracalna do 50 punktów, funkcja TracBack.

Cechy fizyczne
 • Wymiary: 11,2x5,1x3,0 cm
 • Waga: 150g (z bateriami)
 • Wyświetlacz: 5,4x2,7 cm, podświetlany o rozdzielczości 64 x 128 px
 • Wodoszczelność: wg IPX7
 • Temp. pracy: -15 do 70C
 • Zasilanie: 2 baterie alkaliczne AA lub ze źródła zewnętrznego 3 V DC
 • Antena: wbudowana, brak złącza dla anteny zewnętrznej
 • Port do tranferu danych: RS 232, obsługuje formaty GARMIN, GARMIN DGPS, RTCM SC-104, NMEA 0183, Text
 • Czas pracy: do 22 godz.
 
LEMONSPORT
create create create
 
create